Drodzy Rodzice!!!


Pora napisać kilka słów na temat tworzonego przez nas miejsca. Bo klub malucha „Jak u mamy” ma być właśnie miejscem, w którym Wasze dzieci będą spędzały czas, będą bawiły się, jadły, uczyły i doświadczały wielu ciekawych rzeczy, ale przede wszystkim będą bezpieczne i szczęśliwe. Bo tylko w atmosferze bezpieczeństwa i radości można nabywać nowe umiejętności.
Każdy z Was zapewne czuje obawę przed powierzeniem dziecka obcej osobie, dlatego chciałabym napisać kilka słów o sobie, być może rozwieje to choć maleńką część Waszych obaw. Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego z 15 letnim stażem. Przez 10 lat pracowałam w przedszkolu niepublicznym STEP prowadzonym metodą Montessori, która jest mi szczególnie bliska. Chciałabym z czasem wprowadzać ją w naszym klubie, ponieważ rozwija ona kreatywność i samodzielność, a przede wszystkim uczy dzieci myśleć i samodzielnie podejmować decyzje. Prywatnie jestem matką trójki dzieci więc doświadczenia macierzyńskie również nie są mi obce.
Jak już pisałam, w naszym klubie priorytetem będzie oczywiście bezpieczeństwo dziecka, dlatego lokal jest w pełni dostosowany dla małych dzieci i spełnia wszelkie wymogi PPOŻ. Przestronne i widne pomieszczenia w nadwiślańskiej okolicy na pewno przypadną do gustu naszym milusińskim. Całość będzie podzielona na trzy części: bawialnię, plac zabaw oraz część edukacyjną, tak aby każda grupa mogła cieszyć się swobodą. Oczywiście dziećmi zajmować się będzie profesjonalna kadra, każda Pani pod opieką będzie miała ósemkę maluszków.
Wiek, w którym będą nasze maluszki to czas odkrywania świata, poszukiwania nowych wrażeń zmysłowych. W tym czasie dzieci uwielbiają dotykać, wąchać, smakować i eksperymentować. Dlatego chciałabym dać im tę możliwość poprzez różne formy zabawy. Musicie więc Państwo mieć świadomość, że nie zawsze będą czyste, ale postaram się aby były szczęśliwe. Bliskość przyrody będzie zapewne prowokować nas do częstych spacerów i wycieczek w poszukiwaniu skarbów natury. Oczywiście tylko wtedy, kiedy pozwalać będzie na to pogoda.
Poza codziennymi zabawami i zajęciami nasz program urozmaicać będą teatrzyki, zajęcia z muzyki etnicznej, wizyty Pani Kropelki, dogoterapia, język angielski oraz wiele innych atrakcji.
Zapraszam serdecznie.
Kasia Ryżowicz

O autorze

Mama

Wyświetl wszystkie posty

Dodaj komentarz